neva i̇slâmî i̇limler ,

Rıhletu'l İman Derslerimiz Başlıyor!

Kulliyetu Neva Kulliyetu Neva Nov 11, 2022 · 1 dakika okuma süresi kişi tarafından kere görüntülendi.
Rıhletu'l İman Derslerimiz Başlıyor!
Paylaş

Bismillah 🌿

İman… Bu öyle büyük bir kelimedir ki, onun manasını ancak tadanlar bilir. Onun tadını ise sadece Allah’a itaatle rızıklananlar alabilir. Dünya hayatında huzurun, âhiret hayatında ise kazancın yegane yolu sağlam bir imandan geçer. Allah katında makbul bir iman olmadan yapılan hiçbir amelin değeri yoktur.

Yaşadığımız çağdaki buhranın ve dinle irtibattaki zayıflığın sebebi de imanın lezzetinin alınamaması, dinin sadece belli başlı ibadetler manzumesi olarak örfün bir parçası gibi görülmesi, hem ferdî hem de toplumsal iyileşmenin ancak insanı ve kainatı yaratanla doğru ve içten bir alaka kurarak mümkün olacağının farkına varılmamasıdır.

Biz de imanımızla ahdimizi hatırlatmak için bu yeni derse başlamak istedik. Bu dersle, Rabbimizin “Ey iman edenler! İman edin…“ çağrısına kulak verip teslim olacak, sağlam bir imana sahip olmanın önemini ve yollarını, imanlarımızın yenilenmeye olan ihtiyacını, emir ve yasaklara riayet etme konusundaki eksikliğimizin iman zayıflığı ile alakasını, imanın zayıflama sebeplerini ve bunun çözümlerini, imanı tehlikeye atan hususları, geleneksel ve modern, açık ve gizli şirk çeşitlerini konuşacak, temelden başlayarak imanı kamil hâle getirebilmenin ve tadını alarak hakiki ve izzetli Müslümanlar olabilmenin yollarını arayacağız.

İmanın en büyük gaye ve imkan olduğunu yüreklerde hissettirmek niyetiyle çıkacağımız bu yolculuğun umduğumuzdan daha fazla güzelliklere vesile olmasını diliyoruz.

| Kulliyetu Neva

#rıhletüliman#imanlarınızıyenileyiniz#nevailimhalkası

Kulliyetu Neva
Kulliyetu Neva
Takip et: