ahmed es-seyyid ,

Suriye ve Türkiye Depremi ile İlgili Taziye ve Hatırlatma / Ahmed es-Seyyid

Kulliyetu Neva Kulliyetu Neva Mar 09, 2023 · 1 dakika okuma süresi kişi tarafından kere görüntülendi.
Suriye ve Türkiye Depremi ile İlgili Taziye ve Hatırlatma / Ahmed es-Seyyid
Paylaş

Ahmed es-Seyyid Hoca’nın Türkiye ve Suriye’yi vuran depremle ilgili yaptığı konuşmanın 6 dk’lık kısa bir kesitini daha önce yayınlamıştık. Videonun tamamı da elhamdülillah hocanın Türkçe kanalında yayında.

Bu 30 dk’lık video, bir ders niteliğinde ve depremin ilk gününden itibaren izleyen herkese hakkı ve sabrı tavsiye sadedinde çok güzel bir teselli oldu.

Önce taziye ile başlayarak, tüm depremzede kardeşlerine güzel bir sabır tavsiye eden Hoca, Allah’ın bu dünya hayatındaki hükmünün bu tür imtihanlardan müteşekkil olduğunu ve sabredenlere mükâfatlarının eksiksiz verileceğini müjdeliyor.

Akabinde tüm Müslümanlara seslenerek kardeşlerine maddi manevi her türlü desteği devamlı bir şekilde sunmalarının gereğinden söz ediyor ve bu tür musibetlerin bizlere mazlum ve muhtaç kardeşlerimizi hatırlatma ve onların varlıklarını hissettirme anlamında müspet bir yönü olduğunu ifade ediyor.

Videonun en merkezi faydalarından birisi de imtihanlardan elde edilebilecek hikmet yönü. Bu musibetlerin bazı insanların imanını artırırken bazılarını da imanlarında şüpheye sevk ettiğini söyleyerek insanların felaketler karşısında hep ikiye ayrıldığını beyan ediyor ve güzel örneklerle bu konuyu izah ediyor.

Sonuç kısmında ise bu tür musibetlerin hep beklenmeyen anlarda geldiğini ve Rasûlullâh aleyhisselam’ın ölüme her an hazır olma şuurunu bize nasıl kazandırdığını anlatıyor.

Bu faydalı dersin içeriğinden daha çok kardeşimiz istifade edebilsin diye alt yazıdan takipte zorlananlar için metin olarak da telegram kanalımıza yükledik. Dileyenler oradan pdf dosyasını indirerek istifade edebilirler.

🔹️Telegram kanalımızdan videonun pdf metnini indirmek için tıklayınız : https://t.me/kulliyetuneva

🔹️Videoyu izlemek için:

 
 

#ahmedesseyyid

Kulliyetu Neva
Kulliyetu Neva
Takip et: