rıhletu'l-i̇man ,

Rıhletu'l-İman 2.Sezon Başlıyor

Kulliyetu Neva Kulliyetu Neva Nov 10, 2023 · 1 dakika okuma süresi kişi tarafından kere görüntülendi.
Rıhletu'l-İman 2.Sezon Başlıyor
Paylaş

📖

Geçen yıl 15 Kasım 2022’de başladığımız Rıhletu’l-İman dersimize, bu yıl ikinci sezonu ile devam ediyoruz inşaAllah.

Önceki dönemde İman Zayıflığının Belirtileri, Sebepleri ve Tedavilerine dair iki değerli âlimin Arapça risalesini, her biri 1,5 saat süren 23 ders ile altı aylık bir sürede işlemiştik.

İman zayıflığının tedavisi bahsinde üzerinde en çok durulan husus ise Kur’an’ı hakkıyla tedebbür etmenin imanı artırmada ve yenilemede, sebat bulmada ve karşılaşılan imtihan ve musibetlere göğüs germede en büyük ilaç olduğu idi.

Dolayısıyla bu dönem çabalarımızı bilhassa Kur’an tedebbürüne yoğunlaştıracağımız dersimizde, ilk olarak Gazze’deki hadiselere bakışta bize çok fayda sağlayacak bir sûre olan mübarek Burûç Sûresi tefsir/tedebbürü ile açılışı yapacağız inşaAllah.

Allah’ım, bize bilmediğimizi öğret, unuttuğumuzu hatırlat, yerin ve göğün bereketlerini aç. Şüphesiz sen işitensin, bilensin. 🍃

اللهمّ علّمنا ما جهلنا، وذكّرنا ما نسينا، وافتح علينا من بركات السماء والأرض، إنك أنت السميع العليم.

📌 NOT: Derslerimiz Kayseri için yüz yüze olarak sürmekte, şartları sağlayanlar için online seçenek imkanı da sunulmaktadır. Şartları öğrenmek ve katılım sağlamak isteyen hanım kardeşlerimiz whatsapp hattımızdan bize dönüş yapabilirler.

#rıhletüliman

Kulliyetu Neva
Kulliyetu Neva
Takip et: