i̇manın hakikatine yolculuk serisi , dr.i̇yad kunaybi ,

"İmanın Hakikatine Yolculuk" Serisi Sürüyor!

Kulliyetu Neva Kulliyetu Neva Apr 18, 2020 · 1 dakika okuma süresi kişi tarafından kere görüntülendi.
Paylaş
 
 

Rıhlet’ul-Yakîn / İmanın Hakikatine Yolculuk

Dr.İyad Kunaybi, “İmanın Hakikatine Yolculuk” adlı uzun soluklu bir video serisine başlamıştı. Bu serinin, İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Türkçe ve Kürtçe gibi farklı dillerde yayınlanması planlandı. Biz de serinin Arapça’dan Türkçe’ye çevrilmesi ve altyazılı videosunun yayınlanması hususunda kolları sıvadık, Dr.İyad’la da bu hususta istişarelerde bulunduk ve yayınına başladık.

Bizim bu seriyi çevirmek istememizdeki birincil sebep ise son dönemde ülkemizde bilhassa gençlerin ve genel olarak insanımızın deizm, ateizm, modernizm, sekülarizm ve bunun gibi akidevi ve ameli sapmalar karşısındaki yalpalamalarına, dinin hakikatinden ve öz kimliklerinden uzaklaşmalarına ve yabancılaşmalarına üzülerek, bu serinin imanı takviyede ve şüphelerden arınmada köklü çözümler sunabileceğine inanmamız…

Bu serinin hedefini Dr.İyad şu şekilde belirtiyor:

Sevgili Kardeşlerim, Allah’ın izniyle yeni bir seriye başlıyoruz. Bu serinin hedefi, Allah’ın varlığından ve Muhammed aleyhisselamın peygamberliğinden başlayarak İslam’ın esasları hakkında yakîni (kesin) bir imanı gerçekleştirebilmek, şüphelere cevap vermek ve eleştirel bir düşünce tarzı kurabilmek. Seri boyunca bazı felsefi, psikolojik, bilimsel ve şer’i şüphelere de yanıtlar vereceğiz. Bu seri ile hem Müslüman, hem şüphelerle zihni karışmış ve hatta inkar eden kişilere sesleneceğiz. Serimizde hem akıllara, hem de kalplere şer’i ve ilmi temellere dayanarak hitap edeceğiz. Seri, yakîni imanı pekiştirecek, kalbi serinletecek, pusulayı düzeltecek, delili güçlendirecek, azmi tutuşturacak ve bize Allah’ın izni ile hidayetin meşaleleleri olmamız hususunda yardım edecek olan bir seri.”

Rabbimizden dileğimiz niyetini aldığımız bu işte bizi de, takip edenleri de hayra sevk etmesi, bu seriyi uyanışa ve yeniden dirilişe vesile kılmasıdır.

I Kulliyetu Neva ve Josef İslam Ortak Çalışmasıdır I

***

Serinin şimdiye dek yayınlanmış Türkçe alt yazılı bölümlerine kanalımızdan erişebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=AYJV4x44SM0&list=PLB0wchdvkLi1FKF0TUQgca3dxqitRsUR6

Seriyi farklı dillerde alt yazılı izlemek için Dr.İyad Kunaybi’nin Global Kanalı:

https://www.youtube.com/watch?v=sqet-C_dSDE&list=PLPqH38Ki1fy3EB-8xmShVqpbQw99Do2B-

Kulliyetu Neva
Kulliyetu Neva
Takip et: