kadın ve aile serisi , dr.i̇yad kunaybi ,

Dr.İyad Kunaybi'nin Kadın ve Aile Serisi'nin Tamamı Yayında!

Kulliyetu Neva Kulliyetu Neva Dec 20, 2021 · 1 dakika okuma süresi kişi tarafından kere görüntülendi.
Dr.İyad Kunaybi'nin Kadın ve Aile Serisi'nin Tamamı Yayında!
Paylaş

Rabbimizin nimetine hamdolsun.

Aylarca süren ciddi bir gayretle Arap-Türk kardeşlerimizden müteşekkil bir grupla Dr.İyad’ın çok büyük bir emekle hazırladığı “Kadın Serisi”nin şimdiye dek yayınlanan 20 bölümünün çevirisini tamamladık.

SERİNİN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN:

https://www.youtube.com/watch?v=lgJHg4xC2Kw&list=PLB0wchdvkLi2Q7YCgpfNA302x1nrOOeNg

Seri, Batılı kadının hikayesi ile başlıyor. Kadının “özgürleştirilmesi” adına nasıl modern bir köle haline getirildiğine dikkat çekerek, Doğu kadınlarına model olarak sunulan Batılı kadınların maruz kaldıkları psikolojik ve fiziksel acılar, pek çok örnek eşliğinde kaynaklarıyla veriliyor.

Serinin tamamında ise İslam’ın kadın olsun, erkek olsun tüm insanlara ideal olarak gösterdiği değerli ve izzetli konuma yeniden nasıl kavuşabileceklerine dair teklifler sunuluyor. Seride, kadın ve erkeklerin ortak sorumluluklarına, kadının eğitimine, evliliğine, çocuk yetiştirmesine, çalışma hayatına dair başlıklarla beraber, kadınların dövülmesi gibi tartışılan bazı konular ve erkeklerin kavvamlığının nasıl anlaşılması gerektiği gibi meselelere de tek tek değiniliyor.

Biz de halkımızın sadece Türkçe alt yazılı olarak seriye daha pratik bir şekilde ulaşıp, paylaşabilmesi için Hocanın izniyle kendi kanallarımızda da “Kadın ve Aile Serisi” adıyla yayınladık. Kulliyetu Neva ve Josef İslam Youtube kanallarından izleyebilirsiniz. Hem tanıtım videosunu hazırlayarak hem de videoları yeniden yayına hazırlayarak serinin tanınmasına katkı sağlayan @Josef İslam ekibinden kardeşlerimize de huzurunuzda teşekkür ederiz. Rabbimiz razı olacağı amellerde tüm kardeşlerimizle ortak hareket edip, hayrın yayılmasına katkı sağlamayı nasip etsin.

 
 

Sizleri bu güzel ve toplumumuzdaki pek çok soruna da işaret eden ve çözümler öneren bu seriyi muhakkak izlemeye ve duyurmaya davet ediyoruz. Umarız faydası umulandan çok olur.

Rabbimiz, Dr.İyad’dan razı olsun, bu amelini onun için ahiret azığı eylesin.

-——————————————————————————–

*Dr.İyad Kunaybi’nin resmi youtube kanalına abone olarak seriyi farklı dil seçenekleri ile de takip edebilir, Batı’daki tanıdıklarınız arasında yayılmasına vesile olabilirsiniz:

Dr.Eyad Qunaibi-Global Channel: https://youtube.com/playlist?list=PLPqH38Ki1fy2MbbszGA6zlkZOYQHpNcgI

*İstifade edebileceğiniz başka videolar için Josef İslam kanalına da abone olmanızı tavsiye ederiz: https://www.youtube.com/channel/UC7keVWSdice4tn95Mij4-1Q

KULLİYETU NEVA

Kulliyetu Neva
Kulliyetu Neva
Takip et: