el-edeb'ül-müfred dersi ,

Çocuk Talebeler

Kulliyetu Neva Kulliyetu Neva Dec 14, 2021 · 1 dakika okuma süresi kişi tarafından kere görüntülendi.
Çocuk Talebeler
Paylaş

Bir çocuğun zihin dünyasına kalıcı, güzel nakışlar işlemek istiyorsanız onu özgürce nefes alabildiği, koşup/oynayabildiği, bir yandan da kulağına “Allah, Peygamber, Kur’an, Sahabe” kelimelerinin değdiği samimi ilim meclislerine götürün. Siz o hiçbir şey anlamıyor zannetseniz dahi ortamın havası ve rûhu ona sirayet edecek, rol modelleri orada gördüğü ders dinleyen ablalar/teyzeler ya da namaz kılan amcalar/abiler ya da şaşkınca ve hayranlıkla mikrofon tutuşlarını izlediği hocalar olacaktır.

Balık için su neyse, çocuk için de fıtratının sesine uygun, âb-ı hayat değerinde, ömrüne ömür katacak mescidler, meclisler odur. Hasan’lar Hüseyin’ler onlara şefkatinden hutbeyi bölerek minberden inen dedeleri sallallahu aleyhi ve sellemin merhamet pınarı olan ellerinde/mescidinde işte öylece yetiştiler.

🌾 Bu fotoğraftaki tatlı yavrular da #edebülmüfred dersimizin küçük müdavimleri… 🐣🐣

Şimdiye dek derslerimizle ilgili eklediğimiz bütün fotoğraflar da, bize böyle sürpriz anı değerinde bir ders arşivi oluşturan sevgili dostumuz @karakterim.hayalim.38’in objektifinden…Çocukların da kendisini çok sevdiği, her işimizde yardımcımız “sağ kolumuza” her daim sevgiyle, şükranla…

#kulliyetuneva #nevailimhalkası #dostbiriktir #çocuktalebeler

Kulliyetu Neva
Kulliyetu Neva
Takip et: