el-edeb'ül-müfred dersi ,

Riyâzu's-Sâlihin'deki 1900 hadisi hem Arapça'sı hem Türkçe'si ile Ezberledi

Kulliyetu Neva Kulliyetu Neva Dec 17, 2018 · 1 dakika okuma süresi kişi tarafından kere görüntülendi.
Riyâzu's-Sâlihin'deki 1900 hadisi hem Arapça'sı hem Türkçe'si ile Ezberledi
Paylaş

El-Edebü’l Müfred hadis dersimiz akabinde takdimi yapılan bu güzel icâzetin sahibi kıymetli öğrencimiz Şeyma Nur Başaran. İmam Nevevi’nin meşhur eseri Riyâzu’s-Sâlihin’deki 1900 hadisi hem Arapça’sı, hem Türkçe’si ile Şam-ı Şerif’ten sevgili dostumuz ve hoca arkadaşımız Sarya Al-Hajjar’ın riâyetinde iki yıl süren bir emekle ezberledi ve hocasının tüm kitaptan yaptığı sınavı çok iyi dereceyle geçmeye muvaffak oldu.

Belki şehrimizde bir ilk, ya da ilkler arasında olduğunu düşündüğümüz bu çalışma boyunca Şeyma Nur, iki yıla yayılan ve sahabe ile aynı havayı soluma imkânı veren bu hadis ezberinin de, Kur’an hıfzından sonra kendisine hem rûhi, hem ilmî çok şey kattığını ifade ediyor.

Nevâ’mızda yaşadığımız bu mutluluğa vesile olan tâlibemizi ve ona çok emek vererek dinleyen Sarya hocamızı gönülden tebrik ediyoruz. Rabbimiz bu ameli onlardan kabul etsin, kendilerini sâlih, muttaki kullarından kılsın, hadislerin tatlı atmosferini soluduklarından ahlâkları güzelleşmiş talebeler yetiştirmelerini nasib etsin, âmin…

11 Rabîulâhir 1440

Kulliyetu Neva
Kulliyetu Neva
Takip et: