neva arapça ,

Neva Arapça'da Kayıt Dönemleri

Kulliyetu Neva Kulliyetu Neva Sep 17, 2023 · 1 dakika okuma süresi kişi tarafından kere görüntülendi.
Neva Arapça'da Kayıt Dönemleri
Paylaş

🌱

“İLİM TAHSİLİ ARALIKSIZDIR.”

2010 yılından bu yana 5 kişilik bir ekip olarak sürdürdüğümüz Neva Arapça kursumuzda senede üç dönem yeni kayıt alıyoruz.

İlme arzumuzun mevsimlerin, zamanların değişmesiyle geçmeyecek bir arzu olarak kalmasını ve bir gün Rabbimize kavuşuncaya kadar hayatımızın her evresinde öğrenerek ve öğreterek bu bereketten nasiplenmeyi diliyoruz.

📍Kursumuzda kayıt dönemlerimiz şu şekilde:

🍁 Güz Dönemi kayıtlarımız Allah’ın izniyle Ekim ayında başlıyor. ❄ Kış Dönemi kayıtlarımıza Ocak ayında Bismillah diyoruz. 🌤 Yaz Dönemi için ise Haziran ayından itibaren ArapçaSeverlere kapılarımızı açıyoruz.

📍Kursumuzun içeriğine dair sorular yönelten yeni takipçilerimiz için de bazı bilgiler şu şekilde:

🔹️Neva Arapça kursumuz, her biri 3 ay süren toplam 6 kurdan oluşuyor.

🔹️Başlangıçta seviye tespit sınavına aldığımız bayan kursiyerlerimizin kendilerine uygun bir kurdan başlayabilmelerini sağlıyoruz.

🔹️Kursumuzda dil öğreniminin en temel direkleri olan Okuma, Yazma, Dinleme, Konuşma ve Gramer üzerine üniteleri olan Şam Üniversitesi’nin dil setini işliyoruz. Derslerde azami oranda Arapça konuşmaya çalışıyoruz.

🔹️Derslerimiz haftada 2 gün, her ders 1,5 saat olarak sürüyor. Kur boyunca iki yazılı, bir sözlü sınava tâbi tuttuğumuz talibelerimizden başarılı olanlar bir üst kura geçmeyi hak ediyor.

🔹️Online olarak dünyanın her bölgesine açık olan kursumuzda, yüz yüze olarak da Kayseri’de öğretimi sürdürüyoruz.

🔹️6 kuru bitiren talibelerimizle de modern ve klasik metinlere dair okumalar, çeviri çalışmaları ve Arap ülkelerindeki uzaktan eğitim programlarına adapte olabilmeleri için farklı grup dersleri yapmaya devam ediyoruz.

Arapça bizim için bir alet ilminden öte, hayatımızdaki pek çok nimete erişme vesilemiz olan mübarek bir lisan. Bu dili seviyoruz ve ulaşabildiğimiz her kardeşimizin gönlüne de bu sevgiyi ekebilmeyi Rabbimizden niyaz ediyoruz. 🤲

🌱

#nevaarapca #kulliyetuneva #اللغة_العربية #كلية_نوى

Kulliyetu Neva
Kulliyetu Neva
Takip et: