neva arapça ,

Neva Arapça 4.Mezuniyet Programı Yapıldı

Kulliyetu Neva Kulliyetu Neva Jan 25, 2019 · 1 dakika okuma süresi kişi tarafından kere görüntülendi.
Neva Arapça 4.Mezuniyet Programı Yapıldı
Paylaş

Kitabı Kur’an’ı apaçık Arapça bir lisan ile indiren, bize bilmediklerimizi öğreten Rabbimize hamdolsun. Salât ve selam bize Kitabı ve hikmeti öğreten Araplar içinden seçilmiş biricik Muallimimize, pâk ailesine ve ashâbına olsun.

Arapça kurlarımızı azimle, yılmadan sürdürerek mezun olan 8 öğrencimiz adına 4.sünü düzenlediğimiz mezuniyet programındaydık. Şüphesiz mutluluk duygusu ile sorumluluk hissinin iç içe girdiği güzel bir günde bizi bir araya getirdiği için Rabbimize şükür halindeyiz.

\ Kayseri İlim Yayma Cemiyeti Kübra Kız Yurdu konferans salonunda tâlibelerimizin iki dilde hazırladıkları Arapça’nın ehemmiyeti ve hususiyetlerine yönelik güzel program akabinde kendilerine diplomalarını ve mezuniyet akabinde de ilmi sürdürmeleri duasıyla hediye Arapça kitaplarını takdim ettik.

Nevâ grubu olarak, dur durak bilmeyen bir ilim öğrencisi olmak gerektiğinin, “yettim” demenin “bittim” demek ile eşdeğer olduğunun farkında olarak öğrenci kardeşlerimizle aynı kulvarda öğrenci-öğretmen olarak yürümeye devam ederken, birliktelik şuuru veren bu tür programlarla da birbirimizi diri tutmaya gayret ediyoruz.

Rabbimizden hepsinin başarılarına başarı katmasını, hepimizi faydalı ilimle rızıklandırmasını niyaz ederiz.

Kulliyetu Neva
Kulliyetu Neva
Takip et: