neva arapça ,

Kulliyetu Neva Sekizinci Yılında 3.Arapça Mezunlarını Verdi

Kulliyetu Neva Kulliyetu Neva Nov 07, 2017 · 1 dakika okuma süresi kişi tarafından kere görüntülendi.
Kulliyetu Neva Sekizinci Yılında 3.Arapça Mezunlarını Verdi
Paylaş

Kulliyetu Neva sekizinci yılında 3.Arapça mezunlarını vermenin mutluluğunu yaşıyor.

Yeni mezun olan 9 tâlibemizin günlerce süren emekle hazırlayıp sunduğu Arapça’ya sevgi ve rağbeti artıran güzel program neticesinde, kendilerine Arapça-Türkçe iki dilde hazırladığımız diplomalarını takdim ettik.

Eski/yeni mezunlarımızın, Arap kardeşlerimizin ve hâli hazırda okuyan öğrencilerimizin ve yakınlarının katıldığı programda başından sonuna kadar Arapça duymanın ve anlamanın zevki yaşanırken, Arapça’nın evvela Kur’an’ı anlamada ve İslami ilimlere girişte bir anahtar olduğu vurgulanarak, ümmetin ortak dili olabilmesi için önemine de değinildi.

NEVÂ ailesi olarak günden güne daha çok sevdiğimiz bu dilde, ilmin tatlı semerelerini esas kaynaklarından devşiren ve birbirlerine ilim heyecanı ve amel arzusu ile bağlanan kardeşlerimizin sayısının artması bizi oldukça memnun ediyor. Zira ARapça öğretimi bizler için bir dil öğretmenliğinden çok öte mânâlar içeriyor.

Gönüllere köprü kurmak yolunda Rabb’imiz bizi bu ilimden faydalandırsın, kardeşlerimizi de, bizi de bu ilmin gayesine matuf hizmetlerden mahrum etmesin.

Mezun olan bütün kardeşlerimizi yeniden tebrik ediyor, “Arapça sahili olmayan bir denizdir” diyerek, dinlenecek bir sahil aramaksızın onları yeni inciler keşfetmeye davet ediyoruz…

#kulliyetuneva #nevaarapca

Kulliyetu Neva
Kulliyetu Neva
Takip et: